Технологія виробництва Ізолон ППЕ.
Характеристики, якими володіє зшитий пінополіетилен Ізолон ППЕ наступні:
• тривалий термін служби;
• низька щільність і вага в порівнянні з традиційними тепло, звукоізоляційними матеріалами;
• функціональність (широкий спектр застосування);
• високі теплоізоляційні властивості;
• незначна залишкова деформація (матеріал відновлює свою форму після зняття навантаження).
У промисловості цей продукт є результатом полімеризації етилену.
Технологія виготовлення " Ізолон "ППЕ складається з кількох важливих етапів:
1. Змішування компонентів
На даному етапі змішуються основні компоненти майбутнього матеріалу, враховуючи різний (хімічний та фізичний) тип зшивки:
• поліетилен в гранулах;
• хімічний зшивач, тобто перекис дікумілу ,як радикальний ініціатор полімеризації (при хімічному зшиванні);
• стабілізатори, тобто речовини, що уповільнюють старіння полімерів (при фізичному зшиванні);
• спінюючий агент, який подається у вигляді частинок розміром 6-8 мікрон;
• барвники, антипірени та інші речовини для додання особливих споживчих властивостей ІЗОЛОН ППЕ (додаються при необхідності).
2. Екструдування аркуша (матриксу) з заданими параметрами.
Екструзія полімерів (від пізньолат. Extrusio - виштовхування), спосіб виготовлення профільованих виробів великої довжини із пластмасси і гумі. Полягає в безперервному видавлюванні розм'якшеного матеріалу через відчини певного перетину, здійснюється в екструдерах.
Підготовлений композит надходить в екструдер, тобто машину для розм'якшення матеріалу, в якій він плавитися і перемішується з спінювачем. Після чого розплавлена маса під тиском опускається в плоскощільову прес-форму, де відбувається формування масі лист.
Після сушіння гранульований композит через систему дозування змішується з чистимо поліетиленом і зшивачем, або стабілізуючими добавками. Потім безперервний плоский лист надходить в каландр (пристрій, що пропускає лист полімеру через зазор між обертовими валами). За рахунок хромованої поверхні валів лист полірується. В кінці відбувається остаточне калібрування розмірів і поступове охолодження листа.
3. Зшивка при виробництві фізично зшитого пінополіетилену ІЗОЛОН ППЕ
Готовий полімерний лист, відкалібрований по ширині і товщині, піддається впливу прискорених електронів, тобто зшивання можливо тільки при їх прискоренні. При цьому відбувається утворення зв'язків між лінійними молекулами поліетилену, і полімер набуває тривимірної «сітчастої» структури. Зшиті пінополіетилени якісно відрізняються від незшитих, володіючи кращими характеристиками. За рахунок зшивання молекул збільшуються такі найважливіші параметри ізолону, як теплостійкість (робочий температурний інтервал зшитого ізолону, як правило, на 20 - 30 ° С вище від незшитого), стійкість до органічних розчинників, масло-, нафто-, бензостійкість, велика стійкість до ультрафіолету і атмосферного впливу, а значить більш тривалий термін служби самого матеріалу.
4. Зшивка при виробництві хімічно зшитого пінополіетилену ІЗОЛОН ППЕ
Полімерний лист відправляється в піч, де хімічне зшивання відбувається за рахунок активації реагенту-зшивача, який починає діяти тільки під дією високих температур.
5. Спінювання.
Спінювання проводитися в печах на безперервній конвеєрній сітці під впливом високих температур.
При виготовленні фізично зшитого матеріалу попередньо зшитий лист матриксу направляється в піч, де відбувається розкладання спінюючого агента. За рахунок виділення великої кількості газу розмір листа зростає в кілька десятків разів. Кожна бульбашка поміщається в ізольовану камеру. Після виходу з печі відбувається охолодження листа піни, обрізка кромки і намотування в рулони.
При виготовленні хімічно зшитого матеріалу в печі спочатку відбувається зшивання поліетилену за рахунок хімічного зшивача, а потім вже спінення, після чого також акуратно відрізається кромка, лист ріжеться поперек і пакується в рулоні.
Виробництво безвідходне і екологічно безпечне, гарантується висока якість пінополіетилену марки ІЗОЛОН. Характеристики цього матеріалу дозволяють вважати його одним з кращих на українському ринку.
- Теплоізоляція стін будинкуЯк правило, щоб вирішити проблему з холодом в приміщенні буває досить запобігти втраті тепла через двері і вікна, але в деяких випадках це рішення буде лише напівзаходом.
- Звукоізоляція міжкімнатних дверей своїми рукамизміст: Самостійна звукоізоляція дверного полотна Шумоізоляція розсувний конструкції